Komenda Garnizonu Poznań
Aktualności
Święto Wojska Polskiego
15.08.2016
W kolejną już 96. rocznicę zwycięskiej bitwy stoczonej pod Warszawą, z okazji Święta Wojska Polskiego, w dniu 15 sierpnia 2016 roku, o godz. 10.00 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się główne uroczystości

W kolejną już 96. rocznicę zwycięskiej  bitwy stoczonej pod Warszawą,  w połowie sierpnia 1920 roku oraz z okazji  Święta Wojska Polskiego,  w dniu 15 sierpnia 2016 roku, o godz. 10.00 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się główne uroczystości upamiętniające to jakże doniosłe dla naszej Ojczyzny wydarzenie. Gospodarzem uroczystości był Dowódca Garnizonu - gen. bryg. pil. Dariusz MALINOWSKI. Całością dowodził Komendant Garnizonu Poznań - cz. p. o. por. Grzegorz KUROWSKI. W uroczystej zbiórce uczestniczyły pododdziały honorowe z jednostek i instytucji garnizonu oraz zaproszeni goście wśród których był wojewoda wielkopolski Zbigniew HOFFMANN  i prezydent miasta Poznania Jacek JAŚKOWIAK, kombatanci, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, kadra  i pracownicy wojska z jednostek stacjonujących na terenie garnizonu. W trakcie uroczystości uczestnicy wysłuchali przemówień gospodarza uroczystości oraz wojewody wielkopolskiego i prezydenta miasta Poznania. Uroczystość uświetniła defilada pododdziałów honorowych oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
     
        Po zakończeniu części ceremonialnej na Placu Adama Mickiewicza,  złożona została wspólna wiązanka kwiatów, od społeczeństwa województwa wielkopolskiego, pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, umieszczoną na ścianie Centrum Kultury Zamek.
       
        W tym samym dniu o godzinie 12.15 w kościele garnizonowym   w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego, odprawiona została, przez kapelana garnizonu ks. płk Mariusza STOLARCZYKA, uroczysta msza święta w intencji żołnierzy Wojska Polskiego.
                                                                                         
mł. chor. Sylwester ŁADA 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych